As seleccións galegas acuden aos campionatos de España absolutos de Loitas Olímpicas en Gijón

As 3 modalidades Olímpicas terán este sñabado o seu día grande no pavillón municipal de La Guía (Presidente Adolfo Suárez), de Gijón, onde os deportistas galegos tratarán de subirse o máis alto do podio nacional

As referentes en Loita Feminina serán Lydia Pérez (-62 kg, Club Loita Pontevedra), Nerea Pampín (-65 kg, Club de Loita Keltoi), e Noelia Lalín (-76 kg, Club de Loita Keltoi).

En Loita Libre Olímpica, os referentes Galegos serán Damián Iglesias (-86 kg, Club de Loita Keltoi) e Jose Cuba Vázquez (-125kg, Club de Loita Vilalba).

En Loita Grecorromana, o referente será Pablo García García (-77 kg, do Club de Loita Pontevedra).

Categoría Cat Peso Mod Nome e apelidos Club
SENIOR 57
LO ALESSANDRO IEMMA CIUDAD DE VIGO
SENIOR 61
LO DAVID GONZALEZ SILVA SABARIS
SENIOR 65
LO YASSINE FOUZI LAILI KELTOI
SENIOR 65
LO AARON BELLO ALVAREZ SAN IGNACIO
SENIOR 74
LO SAUL BELLO ALVAREZ SAN IGNACIO
SENIOR 74
LO ELISEO PERMUY SOTO KELTOI
SENIOR 86
LO DAMIAN IGLESIAS VILELA KELTOI
SENIOR 92
LO MARTÍN VÁZQUEZ DIEGUEZ RÁBADE
SENIOR 97
LO PABLO ARTHUR SAN IGNACIO
SENIOR 125
LO JOSE CUBA VAZQUEZ VILALBA
SENIOR 50
LF ELISABET RODRIGUEZ GANDARA SAN IGNACIO
SENIOR 53
LF RAQUEL BRAVO GONZALEZ ATILA
SENIOR 59
LF JUDIT PEREZ COMESAÑA SAN IGNACIO
SENIOR 62
LF LYDIA PÉREZ TOURIÑO PONTEVEDRA
SENIOR 65
LF VANESA MUIÑOS FERNANDEZ SAN IGNACIO
SENIOR 68
LF NEREA PAMPIN BLANCO KELTOI
SENIOR 72
LF CRISTINA RODRIGUEZ GARCIA SAN IGNACIO
SENIOR 76
LF NOELIA LALIN CANDA KELTOI
SENIOR 67
GR RAUL LESTA PEREIRA PONTEVEDRA
SENIOR 72
GR BEKBOL ONGGAROV VILALBA
SENIOR 77
GR PABLO GARCIA GARCIA PONTEVEDRA
TÉCNICO

RUBÉN MÉNDEZ LOIS
TÉCNICO

MARCOS MIRAGAYA LAMA
TÉCNICO

ELADIO BELLO COLUMNA
TÉCNICO

ÁNGELES ÁLVAREZ MERA
TÉCNICO

JACOBO NOVOA CORZO

ANDRÉS SENÍN

O COLEXIO GALEGO DE ÁRBITROS despraza a 6 colexiados a cita nacional, sendo un dos colexios autonómicos con maior representación e nivel durante a competición:

ÁNGEL AMOR

ÁRBITRO

FELODA

MARCOS ARAUJO

ÁRBITRO

FELODA

DANIEL FERNÁNDEZ

ÁRBITRO

FELODA

JORGE GARRIDO TRIGO

ÁRBITRO

FGL

NEREA VILA FERNÁNDEZ

ÁRBITRO

FGL

VERÓNICA PÉREZ COMESAÑA

ÁRBITRO

FGL

As modalidades de Praia están en auxe, e Gijón acolle os campioantos de España de Loita Praia e Sambo Praia, o domingo 15 de Maio.

Tras o éxito da selección Galega de Loita praia, que o ano pasado subiu o mais alto do podio nacional, agora os deportistas tratan de repetir a xesta, nesta cita nacional en Gijón.

Os deportistas convocados para participar en ambos campioantos son:

Categoría Cat Mod Nome e apelidos Club
SENIOR 70 LUCHA PLAYA M
SENIOR 70 LUCHA PLAYA M ALBERTO LÓPEZ PÉREZ GRAIÑO
SENIOR 80 LUCHA PLAYA M ELISEO PERMUY SOTO KELTOI
SENIOR 80 LUCHA PLAYA M PABLO GARCIA GARCIA PONTEVEDRA
SENIOR 90 LUCHA PLAYA M DAMIAN IGLESIAS VILELA KELTOI
SENIOR 90 LUCHA PLAYA M JOSE ANGEL DIZ RAMLLO SENÍN
SENIOR 90 LUCHA PLAYA M PABLO VÁZQUEZ GONZÁLEZ KUZUSHI
SENIOR 90 + LUCHA PLAYA M ARON AYUDE AYUDE
SENIOR 90 + LUCHA PLAYA M JOSE CUBA VAZQUEZ VILALBA
SENIOR 60 LUCHA PLAYA F JUDIT PEREZ COMESAÑA SAN IGNACIO
SENIOR 70 LUCHA PLAYA F NEREA PAMPIN BLANCO KELTOI
SENIOR 70 LUCHA PLAYA F VANESA MUIÑOS FERNÁNDEZ SAN IGNACIO
SENIOR 70 LUCHA PLAYA F LYDIA PEREZ TOURIÑO PONTEVEDRA
SENIOR 70 + LUCHA PLAYA F NOELIA LALIN CANDA KELTOI
SENIOR 70 + LUCHA PLAYA F CORA AYUDE PALLAS AYUDE
SENIOR 70 + LUCHA PLAYA F ANTÍA FRAGA SEIJIDO ATILA
SENIOR 71 SAMBO PLAYA M FRANCISCO TRIGO SILVA SENIN
SENIOR 71 SAMBO PLAYA M ALBERTO LÓPEZ PÉREZ GRAIÑO
SENIOR 71 SAMBO PLAYA M BEKBOL ONNGAROV VILALBA
SENIOR 71 SAMBO PLAYA M NICOLÁS GONZÁLEZ GRAIÑO
SENIOR 88 SAMBO PLAYA M BRAIS FERNÁNDEZ ARES GRAIÑO
SENIOR 88 SAMBO PLAYA M PABLO VÁZQUEZ GONZÁLEZ GRAIÑO
SENIOR 88 SAMBO PLAYA M CHRISTOPHER O CONNOR SHAUN SENÍN
SENIOR 88 SAMBO PLAYA M JOSE ANGEL DIZ RAMLLO SENIN
SENIOR 50 SAMBO PLAYA F
SENIOR 59 SAMBO PLAYA F
SENIOR 72 SAMBO PLAYA F VANESA MUIÑOS FERNÁNDEZ SAN IGNACIO
SENIOR 72 + SAMBO PLAYA F
CADETE 60 LUCHA PLAYA M
CADETE 70 LUCHA PLAYA M ALEX SILVA LAGE KELTOI
CADETE 70 + LUCHA PLAYA M IAGO FERNANDEZ ALONSO PONTEVEDRA
CADETE 50 LUCHA PLAYA F
CADETE 50 + LUCHA PLAYA F
TÉCNICO RUBÉN MÉNDEZ LOIS
TÉCNICO ANDRÉS SENÍN
TÉCNICO MARCOS MIRAGAYA LAMA
TÉCNICO JACOBO NOVOA CORZO

Foto portada: Federación Gallega de Lucha

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Este sitio usa Akismet para reducir el spam. Aprende cómo se procesan los datos de tus comentarios.